Godziny pracy biblioteki   – Halina Włoszczyńska

• czwartek 8.30-14.30
  • piątek 8.00-14.00

CZYTANIE NA DOBRY TYDZIEŃ

Od września 2017 roku „Poniedziałki z książką” w nowej formule!!! Co tydzień na pierwszej lekcji w czytamy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli dla klasy „0”.

Czytają uczniowie klas III-VII , wolontariusze,  w tym absolwenci naszej szkoły oraz  wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Katarzyna Tracz i nauczyciel bibliotekarz p. Halina Włoszczyńska.

Koło „Przyjaciół biblioteki” oprócz czytania przygotowuje też inscenizacje utworów dla dzieci jak np. „Rzepkę” Juliana Tuwima-patrona naszej szkoły.   Czytamy w bibliotece lub świetliku szkolnym, gdy  dopisuje pogoda. Dzieci czekają na to wydarzenie i potem wszyscy mamy dobry tydzień 🙂

„Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”

/Konfucjusz  551 p.n.e. -479 p.n.e./

Wystawa „Chińskie przysłowia i cytaty”

W ramach całorocznego projektu edukacyjnego Liga klas „Wrocław-Chiny” 2017/18 biblioteka zorganizowała wystawę  prac uczniów klas VI-VII ilustrującą myśli chińskich filozofów. Plakat informacyjny o Konfucjuszu- cenionym myślicielu i filozofie wykonali uczniowie z koła „Przyjaciół biblioteki”. Jest to pierwsze zadanie z kilku, które ma na celu poznanie kultury, historii i sztuki krajów orientalnych a w szczególności z Chin. Wystawę można oglądać do końca listopada br.

Koordynator projektu mgr Halina Włoszczyńska

Majowe czytanie w świetliku szkolnym i na „Ławeczce Tuwima”

„Poniedziałki z książką”- koło „Przyjaciół Biblioteki dla klas I-III

„Piątki z książką –koło „Przyjaciół Biblioteki dla klasy 0 i świetlicy

2016-12-14-13-55-12

„Latawce czytelnicze” – prezentacja zainteresowań czytelniczych uczniów klas IV-VI w ramach projektu edukacyjnego Liga Klas „Naukowy Wrocław”- wystawa: listopad/grudzień 2016 r.

I Nagroda w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu „Ziemia jest jedna”- Cztery Żywioły Natury”

Prace fotograficzne: „Koncert jesienny na parasole i wiatr w swoim żywiole” i „Cisza przed burzą” Zuzanny Tarnopolskiej z kl. VI b i praca malarska „Ezopowa bajka o Słońcu i Wietrze” Nikoli Dragan z kl. 5b z koła „Przyjaciół Biblioteki” reprezentowały naszą szkołę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej „Cztery żywioły natury- woda, ziemia, powietrze i ogień”.

Na konkurs nadesłano 415 prac wykonanych przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 22 lat z 52 placówek oświatowych województwa dolnośląskiego.

I nagrodę w kategorii „Fotografia” otrzymała Zuzanna Tarnopolska, która wraz z opiekunem artystycznym- nauczycielem bibliotekarzem panią Haliną Włoszczyńską uczestniczyła 16 listopada 2016 roku w wernisażu wystawy pokonkursowej w MDK –Śródmieście we Wrocławiu.

Dopełnieniem wspaniałej wystawy fotografii, obrazów, rzeźb, szkła, reliefów i ceramiki była muzyka wykonana na instrumentach pochodzących z różnych kontynentów naśladujących dźwięki natury- szum wiatru, szept strumieni czy odgłosy burzy oraz poczęstunek dla uczestników. Wystawę „ Cztery żywioły” można oglądać w MDK-Śródmieście, ul. Dubois 5 we Wrocławiu do 23 grudnia 2016 roku.