Klasa 1a


KLASA  I a w ZOO – „Szlakiem jaja”

W grudniu odwiedziliśmy wrocławskie ZOO. Udaliśmy się do Afrykanarium, gdzie mieliśmy bardzo ciekawe zajęcia na temat zwierząt, które wykluwają się z jajek. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć jajko strusia, kazuara czy na przykład krokodyla lub rekina. Oglądaliśmy też różne filmy związane z tym tematem. Potem zwiedzaliśmy całe Afrykanarium. Mogliśmy dokładnie wszystko obejrzeć, bo byliśmy sami. Zwiedzanie w takich warunkach to podwójna przyjemność.


Lekcje twórczości w I a

Pełni zapału rozpoczęliśmy zajęcia na lekcjach twórczości.

Na pierwszych zajęciach zastanawialiśmy się „Jak przedstawić naszą klasę?” Pomysłem na to miały być rzeźby z papieru, które nas przedstawiały. Wcale nie było to łatwe zadanie, ale udało się nam.

Na następnych zajęciach musieliśmy wymyślić „Co zrobić, aby w naszej klasie panowała zgoda i przyjaźń?” oraz „Co to jest zasada?”  Najpierw, w grupach rysowaliśmy co robić, aby nikt się nie kłócił i nie dokuczał nikomu, potem omawialiśmy nasze prace. Następnie, na podstawie ilustracji musieliśmy swoimi słowami powiedzieć, co to jest zasada.  Mieliśmy mnóstwo pomysłów. Już dokładnie wiemy, jak postępować, teraz tylko trzeba o tym pamiętać na co dzień.

Mamy również kilka zdjęć z tych zajęć.


Klasa I a twórczo działa na wszystkich lekcjach. Poznajemy literę „d, D” i budujemy własne domy.