Klasa 2a

TRENING Z KOSZYKARKAMI ŚLĘZY

ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ CHOINKĘ W SZKOLE

Zaczęliśmy od poznania historii ubierania choinki, następnie przy udziale naszych rodziców metodą „burzy mózgów „ wymyślaliśmy różne ozdoby. Po ich wykonaniu nasze mamy pomogły nam je umieścić na choince. I po paru dniach okazało się, że nasza choinka zdobyła I miejsce!

KAROLCIA

22 listopada 2016 roku  wybraliśmy się na przedstawienie „ Karolcia”, do sali koncertowej Radia. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

MIASTO PRZYSZŁOŚCI, LABORATORIUM WROCŁAW

Dziecięca Konferencja Foresight’u miała miejsce w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowując się do konferencji rozmawialiśmy na lekcjach o naszym mieście, co byśmy zmienili, ulepszyli aby Wrocław stał się najfajniejszym miastem na świecie. Wymyślaliśmy miasto przyszłości… A nasza klasa wymyśliła i zbudowała odlotową szkołę ,której projekt omówiliśmy i zaprezentowaliśmy na konferencji , wszystkim się chyba podobało były gromkie brawa i ogromne zainteresowanie oraz dużo zdjęć. 16 XI 2017 r. 300 dzieci z przedszkoli i szkół, śpiewało, tańczyło, pokazywało swoje prace, wszystko o mieście przyszłości.

WYCIECZKA DO ZOO

27 IX uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „Szlakiem jajka”, poznaliśmy różne wielkości jaj i od kogo pochodzi dane jajko, obejrzeliśmy film o etapach rozwojowych zwierząt wykluwających się z jaj. Następnie zwiedziliśmy Afrykanarium oraz udaliśmy się na krótki spacer po ogrodzie.

MARSZ KAPELUSZY

22 września nasza klasa wzięła udział w wielkiej paradzie kapeluszy. Paradę prowadziło czterech szczudlarzy, a za nimi król i królowa seniorów, następnie dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, barwny korowód maszerował przy akompaniamencie orkiestry ludowej.

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ

W pierwszych tygodniach września odbyły się w naszej szkole spotkania ze strażnikiem miejskim, który przypomniał nam zasady ruchu drogowego, telefony alarmowe oraz jak się zachować wobec osób obcych, które nas zaczepiają, czy też w sytuacjach zagrożenia.