Klasa 2b

Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „W odcieniach bieli” – portrety zwierząt

W dniu 27 maja 2017r w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się wernisaż , spotkanie oraz wręczenie nagród, dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „W odcieniach bieli”- portrety zwierząt. Na konkurs napłynęło aż 637 prac z całej Polski.
Na wystawie znalazła się wyróżniona praca uczennicy klasy 2b Nikoli Rottenbusch.
Serdecznie gratulujemy!

Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W kwietniu klasa 2b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Namysłowskiej 8. Dzieci miały możliwość obejrzenia bajki japońskiej  Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Oprócz obejrzenia bajki, dzieci mogły zapoznać się i odszukać książki pośród zbiorów bibliotecznych.

Centrum Inicjatyw Wszelakich

Dzień kobiet w klasie 2b

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca chłopcy z klasy 2b wręczyli dziewczynkom kwiatki i słodki upominek.

Dzień wiedzy o pingwinach w klasie 2b

Na podsumowanie tematu o lekturze „Zaczarowana zagroda”, którą uczniowie omawiali na początku marca oraz wiadomości o pingwinach, uczniowie dowiedzieli się, że na świecie istnieje 17 gatunków pingwinów, które zamieszkują półkulę południową – każdy wykonał swojego własnego pingwina za pomocą butelki plastikowej oraz waty.

Na świecie obchodzony jest również Światowy Dzień Pingwinów wypadający 25 kwietnia. Wiosenne święto zostało ustanowione po tym jak naukowcy zaobserwowali, że przez 7 lat z rzędu kolonia pingwinów Adeli po spędzeniu miesięcy na morzu, wracała na Antarktydę.

Oto nasze klasowe pingwiny

Pachnące święta w klasie 2b

Santa Claus is coming to town – lekcja okolicznościowa w klasie 2b

Mikołajki, to doskonała okazja do rozwoju u uczniów twórczego myślenia. W tym roku, na lekcji języka angielskiego, z okazji Mikołajek, korzystając z umiejętności nabytych w ramach zajęć edukacji plastycznej i technicznej,  stworzyliśmy swoje własne Mikołaje. Przy okazji powtórzyliśmy słownictwo związane z zimą.

Wyjście do ZOO – klasa II b

We wrześniu 2016r. uczniowie klasy II b wraz z nauczycielem wybrali się do wrocławskiego ZOO na zajęcia edukacyjne „Szlakiem jaja”. Projekt realizowany był w sali warsztatowej Afrykarium.

Pomoce i filmy edukacyjne przedstawione podczas zajęć, pozwoliły nam zapoznać się z etapami rozwojowymi zwierząt wykluwających się z jaj (ptaków, gadów, płazów). Mogliśmy zobaczyć prawdziwe jaja strusi emu. Podglądaliśmy, jak  z maleńkiego zarodka, dzień po dniu, rozwija się pisklak. To były dla nas bardzo pouczające i ciekawe zajęcia. Po części warsztatowej zwiedzaliśmy Afrykarium i ZOO.