Klasa 2c

Plan lekcji – 2c

Międzyszkolny Konkurs „Pięknego Czytania”

Nasi uczniowie z klasy 2b – Hanna R. oraz z 2c Patryk Ch. wzięli udział
w Międzyszkolnym Konkursie Czytania zorganizowanym przez Szkołę Podstawową
nr 82 im. Budowniczych Wrocławia. Patryk zaprezentował lekturę szkolną „Doktor Dolitlle i jego zwierzęta” – Hugh Lofting a Hanna swoją ulubioną książkę z serii Zaopiekuj się mną – Holly Webb.
Zostali wyróżnieni! Gratulujemy!!!
Celem konkursu było:
1. Kształtowanie umiejętności pięknego czytania.
2. Popularyzacja książek i czytelnictwa.
3. Budzenie zainteresowania literaturą.
4. Nauka rywalizacji w miłej atmosferze.
5. Rozwijanie wrażliwości na prozę i umiejętność odbioru dzieł literackich.

Biblioteka Multimedialna Grafit

W kwietniu uczniowie klasy 2 c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można korzystać z biblioteki, mieliśmy okazję samodzielnie odszukać książkę pośród zbiorów bibliotecznych oraz obejrzeliśmy teatr obrazkowy Kamishibai – inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37×27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Teraz już wiemy jak sami stworzyć własne Kamishibai!

CENTRUM INICJATYW WSZELAKICH

W Centrum Inicjatyw Wszelakich można się uczyć przez zabawę. Warsztaty Wielkanocne to zajęcia, które umożliwiły dzieciom doświadczanie i poznawanie wielozmysłowe. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, ozdoby wielkanocne z filcu, wypieki – mazurki wielkanocne oraz rozszyfrowali zagadkę detektywistyczną.

Wizyta archeologa w klasie 2 c

Czytamy lekturę Doktor Dolittle i jego zwierzęta – Hugh Lofting

Jednym z naszych głównych priorytetów jest rozpowszechnianie czytania wśród dzieci i młodzieży, dlatego raz w miesiącu będziemy zapraszać rodziców naszej klasy do wspólnego czytania.

We wrześniu przyjęła nasze zaproszenie jedna z mam, Pani Agnieszka P. Przeczytała nam kilka przygód śmiesznego Doktora i jego przyjaciół. Po wysłuchanej lekturze sprawdziliśmy zdobytą wiedzę podczas pracy grupowej, wykonaliśmy ciekawe ilustracje oraz rozwiązaliśmy quiz.

Dzień Chłopca w naszej klasie

Dzień 30 września był szczególnym dniem w życiu naszej klasy. Dziewczynki podarowały Chłopcom słodki poczęstunek, piękny uśmiech oraz moc uścisków. Jesteśmy jak Rodzina…musimy o siebie dbać i szanować się nawzajem, takie komentarze można było usłyszeć. Nasi dżentelmeni czuli się wyjątkowo!

Zegary

Przyszedł czas na czas! Dzieci wykonały zegary z papierowych talerzyków. Własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne to ogromna motywacja do zdobywania wiedzy. Dlatego każde zadanie w rozwiązywaliśmy bez najmniejszych problemów!