Oddział przedszkolny

Tydzień zdrowia w oddziale przedszkolnym pod hasłem „Zdrowe śniadanie to podstawa – dbanie o zdrowie to ważna sprawa”

Uczniowie z oddziału przedszkolnego w ramach profilaktyki zdrowia brali udział w zajęciach promujących zdrowy sposób odżywiania się, dbania o odpowiednią aktywność fizyczną. W ramach zajęć, które odbywały się pod hasłem ,,Zdrowe śniadanie to podstawa-dbanie o zdrowie to ważna sprawa” uczniowie zapoznali się z piramidą żywieniową, którą sami odtworzyli z przyniesionych zdrowych produktów oraz przygotowali zdrowe śniadanie i sok pomarańczowy. W tygodniu zdrowia uczniowie przygotowali własnoręczne prace „produktów zbożowych z masy solnej” i plakatów promujących zdrowe sposoby żywienia.

Wycieczka do Wrocławskiego Humanitarium

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. Katarzyną Tracz wybrali się na wycieczkę do Wrocławskiego Humanitarium. Mali odkrywcy mieli okazję do obejrzenia wystawy tematycznej „Naturalne źródła energii” a także mogli wcielić się w rolę młodych chemików i tworzyć tak zwane ,,puchnące farbki”. W ramach zajęć uczniowie mogli zobaczyć jak działają różnego typu lasery, prototypy nowoczesnych elektrowni wodnych, oraz siły grawitacji, energii cieplnej czy światła.

Dzień Mamy w oddziale przedszkolnym

26 maja uczniowie z oddziału przedszkolnego przygotowali pracę plastyczną w formie  kolorowych kwiatów w wazonie  jako prezent dla mamy a także laurki z życzeniami. W tym dniu uczniowie rozmawiali o znaczeniu święta a także zapoznawali się z opowiadaniami, rymowankami i wierszami o znaczeniu słowa mama, roli mamy w rodzinie.

Wyjście do Polskiego Radia Wrocław na spektakl Teatralny pt. ,,Pinokio”

W dniu 15 maja 2017r. uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą klasy p. Katarzyną Tracz brali udział w wyjściu na terenie miasta w ramach, którego zwiedzali Wrocławski Park Południowy zapoznając się z dźwiękami natury i postacią Kompozytora Fryderyka Chopina a także mogli zobaczyć spektakl teatralny pt. ,, Pinokio” w budynku Polskiego Radia Wrocław. W ramach wyjścia uczniowie mieli okazję poznać budynek Polskiego Radia Wrocław, zapoznać się z walorami Parku Południowego a także poznać, czym jest sztuka teatralna.

Zielony kącik przyrody w oddziale przedszkolnym

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie z oddziału przedszkolnego założyli zielony kącik przyrody w Sali. Uczniowie przy niewielkiej pomocy wychowawcy przygotowali warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika przyrody. Uczniowie w ramach pracy zapoznali się z warunkami potrzebnym do wzrostu roślin, każdy uczeń mógł samodzielnie zasadzić nasiona warzyw, i ziół ogrodowych . Przez kolejne tygodnie uczniowie będą prowadzić wraz z nauczycielem obserwacje na temat ,,Co się dzieje z roślinami”.