Zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017

W klasach I-III

Przewodniczący Samorządów Klasowych

Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach Wschodnich

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji, która jest nie tylko świątecznym upominkiem, ale również wyrazem pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej ojczyzny. Nasi darczyńcy przekazali m.in.: słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Serdecznie dziękujemy!

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski informuje, że nasza szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy dla dzieci, które z różnych względów muszą wychowywać się poza własną rodziną. Akcja przeprowadzana została poprzez zbiórkę monet (od 1 do 5 zł) w szkołach w całej Polsce od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Akcja ma również charakter konkursu; nagrodzone zostaną te szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie.