XVIII Wrocławski Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

Dnia 22 listopada 2019 r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły tj. Wiktoria Brzozowska, Zuzanna Kowalczyk, Oliwier Oleś oraz Jakub Guzikowski wraz z opiekunem SU panią Renatą Jasiurską wzięli udział w XVIII Wrocławskim Sejmiku Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 58 we Wrocławiu. Tematem przewodnim panelu dyskusyjnego był „ Smartfon w szkole”. Gośćmi byli uczniowie pięciu szkół. Każdy uczeń danej szkoły znalazł się w innej komisji. Zadania, które były przedmiotem rozważań to między innymi; podaj argumenty przemawiające za używaniem smatrfona w szkole, argumenty przeciwko smartfonom w szkole. Każda z grup przedstawiła liczne przykłady, często powtarzane przez przedstawicieli, że istnieją zarówno plusy i minusy posiadania i używania telefonu w szkole. Nie można jednoznacznie obronić tylko jednej ze stron: TKA czy NIE. Najtrudniejszym zadaniem okazało się znalezienie odpowiedzi na pytanie: Smattfon-zabronić czy pozwolić? Niestety, i tu odpowiedź nie była jednoznaczna. Warto jednak podkreślić, iż uczniowie są świadomi zarówno zagrożeń jak również dobrodziejstw związanych z rozwojem technologii. Doskonale przedstawiła to na podsumowaniu panelu Wiktoria Brzozowska, która podparła swoją wypowiedź wynikami badań związanych z nadmiernym korzystaniem tak z telefonu jak również z Interentu. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy!

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

• przewodniczący Oliwier Oleś klasa 8b
  • wiceprzewodniczący Maja Ludwa klasa 6a
  • sekretarz Jakub Chachulski klasa 4a

W klasach I-III

Przewodniczący Samorządów Klasowych

Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach Wschodnich

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji, która jest nie tylko świątecznym upominkiem, ale również wyrazem pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej ojczyzny. Nasi darczyńcy przekazali m.in.: słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Serdecznie dziękujemy!

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski informuje, że nasza szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy dla dzieci, które z różnych względów muszą wychowywać się poza własną rodziną. Akcja przeprowadzana została poprzez zbiórkę monet (od 1 do 5 zł) w szkołach w całej Polsce. Akcja ma również charakter konkursu; nagrodzone zostaną te szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie.