I miejsce w Powiatowym Konkursie „Wrocław w fotografii”

Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „W odcieniach bieli” – portrety zwierząt

W dniu 27 maja 2017r w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się wernisaż , spotkanie oraz wręczenie nagród, dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „W odcieniach bieli”- portrety zwierząt. Na konkurs napłynęło aż 637 prac z całej Polski.
Na wystawie znalazła się wyróżniona praca uczennicy klasy 2b Nikoli Rottenbusch.
Serdecznie gratulujemy!

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Z PĘDZLEM PRZEZ ŚWIAT” „ETNO – PORTRETY” OBLICZA LUDZKICH KULTUR

Na przełomie stycznia i lutego tego roku uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki. Konkurs już od kilku lat jest atrakcją w ramach festiwalu „Sztuka Łączy Pokolenia „ mając na celu inspirowanie dzieci i młodzież kulturami wielu narodów, łączenie różnych pokoleń w realizacji wspólnych projektów oraz wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności kulturowej.
Jury w składzie: artysta plastyk Elżbieta Przepiórkowska, artysta plastyk Lidia Flis – Pawlak oraz artysta plastyk Joanna Hazuka wyróżniło między innymi pracę Weroniki Ptaszyńskiej uczennicy klasy II a. Weronika otrzymała wyróżnienie w kategorii TECHNIKI RÓŻNE w przedziale wiekowym poniżej 10 lat.
Gratulujemy

I MIEJSCE DLA SZKOLNYCH TANCERZY

Zespół taneczny ZŁOTA POMARAŃCZA to uczniowie klasy 5b którzy w mistrzowski sposób zdobywają w tym sezonie kolejny złoty puchar dla naszej szkoły, 17 maja na scenie Impartu zatańczyli polkę dolnośląską i otrzymali ZŁOTY PUCHAR na XV Wrocławski Festiwalu Tańca „Galop 2017”. To wielki sukces – jesteśmy najlepsi w kategorii tańca ludowego we Wrocławiu. Wygraliśmy też z zespołami z Dolnego Śląska.

Młodym tancerzom GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Uczennica naszej szkoły – WIKTORIA KOPACZ – z klasy 3b została laureatką konkursu plastycznego „Moja romska tożsamość” i w dniu 7 kwietnia 2017 roku odebrała nagrodę z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Kolejny sukces naszych tancerzy uczniów klasy 5b

ZŁOTO DLA ZŁOTEJ POMARAŃCZY – szkolnego koła tanecznego SP 108 na I MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU TAŃCA „ROZTAŃCZONY WROCŁAW” dla uczniów szkół podstawowych miasta Wrocław

WROCŁAW 27.04.2017r.

Konkurs matematyczny dla klas 3 i 4 „To Matematyka”

Pierwszy etap konkursu odbył się 20 marca 2017 roku w naszej szkole.

Finaliści konkursu: Ludwik Augustyn z klasy 3a i Aleksandra Rudnicka z klasy 4a.

Finał, konkursu odbył się dnia 5 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej TIKKUN OLAM. Nasi finaliści dostali dyplomy uczestnictwa.

Opiekun konkursu: Pani Elżbieta Kleciek

XII OLIMPIADA DESTINATION IMAGINATION

16-19 marca w Hali Stulecia odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności, w której wzięło udział 2000 dzieci z całej Polski. W trakcie 4 dni Olimpiady uczestnicy z Polski, Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA i Węgier sprawdzali swoją innowacyjność i kreatywność
w wyzwaniach artystycznych, technicznych, improwizacyjnych, naukowych, konstrukcyjnych, społecznych.
Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: „DImózgi” z klasy 2a
z trenerkami Małgorzatą Markowską, Elżbietą Grzelak oraz „Creative Friends” z klasy 5 b z trenerką – Katarzyną Tracz oraz współpracującą Magdaleną Oleniasz-Słotą.
HURA, HURA, HURA, MAMY MEDAL,
który zdobyła drużyna „DImózgi”, za Wyzwanie Bliźniacze. Podczas tego wyzwania trzeba było wykrzesać z siebie maksimum kreatywności, jaka w nas drzemała, oraz współpracą w zespole, ten wieczór i to wyzwanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Dla nas to było największe, wyjątkowe wydarzenie.

Podczas Olimpiady nie tylko zmagaliśmy się z wyzwaniami, ale braliśmy udział w różnorodnych warsztatach, wcieliliśmy się w role farmaceuty, opracowując krok po kroku recepturę kremu, a następnie precyzyjne dawkowanie i produkowanie. Mieliśmy możliwość badania właściwości wody, przeprowadzając szereg doświadczeń. Starsza drużyna wzięła udział w grze terenowej, interaktywnych warsztatach, podczas których, zmagała się z zadaniami strategicznymi, używając logicznego myślenia. Podczas Olimpiady, wzbogacaliśmy swoje doświadczenia, umiejętności i zdolności.
Dziękujemy naszej Pani Dyrektor, za umożliwienie bycia i wsparcie na Olimpiadzie Destination Imagination. Rodzicom, którzy wspierali i byli razem z nami podczas całego wydarzenia.
Uczniowie wraz z trenerkami.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

XXII edycja WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA

IX edycja Magnum Praemium Wratislaviae

„MY WROCŁAWIANIE SAMI SWOI czyli NAJPIĘKNIEJSZE JEST TO CO PRZED NAMI”

II Powiatowy Konkurs Interpretacji Wokalnej dla dzieci i młodzieży

szkoły podstawowe: II miejsce; Helena Czech, kl. VB

Opiekunowie: p. Łukasz Gregorowicz, p. Leszek Stefanowski

10101662d

2016-11-16-14-49-25

2016-12-14-13-55-12

20161125_114607

dyplom-zuzia

Wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Figuraki”-dowolna kompozycja z figur geometrycznych dla grupy świetlicowej uczniów klasy IIc i IIIb pod kierunkiem p. Haliny Włoszczyńskiej.