Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci” – klasa 3c

Dynamiczny rozwój Internetu niesie ze sobą mnóstwo korzyści, jednak również wiele zagrożeń, takich jak cyberprzemoc, niebezpieczne znajomości, wirusy czy uzależnienie od komputera i smartfona. Dlatego bardzo istotne jest uświadomienie dzieciom już od najmłodszych lat, w jaki sposób korzystać z nowych technologii, aby były one dla nich bezpieczne.

Warsztaty prowadzone były przez aktora i aktorkę-psycholożkę z „Teatru na Ostrowie”. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, uczestnicząc w zabawach psychoedukacyjnych, dramie, teatrze masek. Poprzez zabawę zdobyły wiedzę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiedziały się jakie ryzykowne sytuacje wiążą się z korzystaniem z sieci internetowej i jak im zapobiegać.