WARSZTATY PLASTYCZNE NA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH WE WROCŁAWIU

31 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły laureaci I Turnieju Plastycznego : Zosia Prostak, Marysia Lepszy, Nikola Dymała, Sylwia Kociołek, Vanessa Sikorska, Szymon Lech, Nikola Dragan, Sandra Dolińska- Wygralak, Oliwia Wojstanowicz oraz Aleksandra Zaręba byli uczestnikami warsztatów z technik witrażu na ASP.

Warsztaty odbyły się w pracowni witrażu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Kalinę Bańkę były niezwykle inspirujące i twórcze. Uczniowie poznali metody tworzenia witrażu, pogłębili i rozwinęli warsztat młodego artysty oraz zapoznali się ze specyfiką pracy i studiów na uczelni artystycznej.

Efektem twórczej pracy uczniów będzie piękny, autorski witraż, który zostanie wyeksponowany na terenie naszej szkoły.

W imieniu uczestników pragnę podziękować Dziekanowi Wydziału Ceramiki i Szkła prof. Kazimierzowi Pawlakowi za możliwość przeprowadzenia takich warsztatów i Pani Kalinie Bańce za pasję i zaangażowanie z jakim zapoznała uczniów z tajemnicami powstawania witrażu.

Opiekun artystyczny grupy Małgorzata Więcław-Szafrańska