Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach

Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach

Nasza szkoła z przyjemnością włączyła się w dniu 10 grudnia 2021 r., będącym rocznicą otrzymania przez Olgę Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla, w kolejny Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach.

Uczniowie i nauczyciele klas 0-III i IV -VIII przynieśli swoje ulubione książki, zrobili wystawy w swoich salach lekcyjnych i czytali najbardziej ciekawe fragmenty książek. Celem akcji było zachęcenie całej społeczności szkolnej do ich przeczytania. Do akcji głośnego czytania włączył się również Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego czytali dla najmłodszych uczniów przebywających w świetlicy oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.   Dzieci wykonały piękne ilustracje do przeczytanego tekstu. Było to naprawdę radosne i piękne Święto Czytania, co potwierdzają poniższe zdjęcia.

 

Nauczyciel bibliotekarz

Halina Włoszczyńska