Klasa 2a

Orientalne powitanie wiosny


Niesamowity świat higieny


Legendą malowane…


Poznajemy Polskę


Szopki Betlejemskie


Wigilia klasy Ia

Dnia 22 grudnia 2017 mieliśmy pierwszą wspólną Wigilię. Przygotowywaliśmy się do niej około miesiąca. Udekorowaliśmy klasę, wykonaliśmy Szopki betlejemskie, stroiki na stół, losowaliśmy też osobę, której własnoręcznie przygotowywaliśmy w domu świąteczny prezent. Rodzice upiekli nam ciasta. W dniu naszego święta, wszyscy byliśmy w dobrych nastrojach. Po życzeniach i małej uczcie, przyszedł czas na wręczanie niespodzianek! Okazało się, że każdy bardzo się postarał i własnoręcznie wykonany prezent ucieszył każdego z nas!


Wizyta św. Mikołaja


Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 5 we Wrocławiu


Warsztaty chemiczne: W jaki sposób możemy zadbać o czystość powietrza?
W jaki sposób samodzielnie możemy tworzyć kolory?


Warsztaty: Zdrowa 108-ka!


Sprawny Dolnoślązaczek – zdobywamy sprawność lekkoatleta!


Poznajemy gatunki drzew liściastych i…tworzymy jesienne aranżacje klasy


Nasze przerwy…


Mistrzowie pędzla – Wrocław moje miasto


Kto Ty jesteś? Polak Mały


13 października 2017 – Uroczystość pasowania na ucznia


Twórcze rozwiązywanie problemów – „O czym szumi las?”


Wrześniowe Asy pierwszej klasy


Dolnośląski Festiwal Nauki. Warsztaty – Kolorowe doświadczenia mogą wzbudzić Twoje podejrzenia


Dzień Chłopca


Program Sprawny Dolnoślązaczek

Nasza klasa bierze udział w programie „Sprawny Dolnoślązaczek”. Przez kolejne trzy lata będziemy zdobywać liczne sprawności, które gromadzone zostaną  w specjalnej legitymacji sportowca. Dziś zaczynamy od piłki nożnej.


Warsztaty chemiczne – Szalony Chemik

Dnia 22.09.2017 w naszej klasie rozpoczęliśmy cykl warsztatów chemicznych. Bohaterem pierwszych zajęć był suchy lód. Pod czujnym okiem pani Justyny Jaremus-Mader wykonywaliśmy różne doświadczenia z tym materiałem. Wyniki były zaskakujące! Wiele się nauczyliśmy! Wiemy, jak stosować narzędzia chemiczne, wiemy, co to znaczy, że lód sublimuje…Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!