Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

• Przewodnicząca: Amelia Adamczyk (kl. 8a)
  • Zastępca przewodniczącej: Maja Ludwa (kl. 8a)
  • Sekretarz: Filip Kucharski (kl. 7a)

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

• Pani Paula Minta
  • Pan Mirosław Rubacha

Akcje zaplanowane na rok szkolny 2021/2022

• Obchody Dnia Nauczyciela (14 października)
  • Dzień Życzliwości (22 listopada)
  • Szkolne Mikołajki (6 grudnia)
  • Poczta świąteczno-noworoczna (16 grudnia)
  • Zimowe Ptakoliczenie 2022 (styczeń)
  • Dzień Pingwina (20 stycznia)
  • Poczta walentynkowa (14 lutego)
  • Pierwszy Dzień Wiosny (21 marca)
  • Dzień Morza Bałtyckiego (22 marca)
  • Dzień Ziemi (22 kwietnia)
  • Dzień Książki (23 kwietnia)
  • Dzień Pszczół (20 maja)
  • Akcja informacyjna „Bezpieczne wakacje” (czerwiec)

XVIII Wrocławski Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

Dnia 22 listopada 2019 r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły tj. Wiktoria Brzozowska, Zuzanna Kowalczyk, Oliwier Oleś oraz Jakub Guzikowski wraz z opiekunem SU panią Renatą Jasiurską wzięli udział w XVIII Wrocławskim Sejmiku Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 58 we Wrocławiu. Tematem przewodnim panelu dyskusyjnego był „ Smartfon w szkole”. Gośćmi byli uczniowie pięciu szkół. Każdy uczeń danej szkoły znalazł się w innej komisji. Zadania, które były przedmiotem rozważań to między innymi; podaj argumenty przemawiające za używaniem smatrfona w szkole, argumenty przeciwko smartfonom w szkole. Każda z grup przedstawiła liczne przykłady, często powtarzane przez przedstawicieli, że istnieją zarówno plusy i minusy posiadania i używania telefonu w szkole. Nie można jednoznacznie obronić tylko jednej ze stron: TKA czy NIE. Najtrudniejszym zadaniem okazało się znalezienie odpowiedzi na pytanie: Smattfon-zabronić czy pozwolić? Niestety, i tu odpowiedź nie była jednoznaczna. Warto jednak podkreślić, iż uczniowie są świadomi zarówno zagrożeń jak również dobrodziejstw związanych z rozwojem technologii. Doskonale przedstawiła to na podsumowaniu panelu Wiktoria Brzozowska, która podparła swoją wypowiedź wynikami badań związanych z nadmiernym korzystaniem tak z telefonu jak również z Interentu. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy!

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

• przewodniczący Oliwier Oleś klasa 8b
  • wiceprzewodniczący Maja Ludwa klasa 6a
  • sekretarz Jakub Chachulski klasa 4a

W klasach I-III

Przewodniczący Samorządów Klasowych

Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach Wschodnich

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji, która jest nie tylko świątecznym upominkiem, ale również wyrazem pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej ojczyzny. Nasi darczyńcy przekazali m.in.: słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Serdecznie dziękujemy!

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski informuje, że nasza szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy dla dzieci, które z różnych względów muszą wychowywać się poza własną rodziną. Akcja przeprowadzana została poprzez zbiórkę monet (od 1 do 5 zł) w szkołach w całej Polsce. Akcja ma również charakter konkursu; nagrodzone zostaną te szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie.