Klasa 5 b

Klasy 5b i 5c zwiedziły, mieszczącą się w dawnym bunkrze, galerię Moviegate, gdzie można zobaczyć rekwizyty i kostiumy ze znanych filmów oraz pobawić się w gabinecie luster Przed zwiedzaniem uczniowie wzięli udział w fascynującym pokazie chemicznym. Bawili się w szalonych naukowców tworzących „wulkan piany” i dowiedzieli się, jak smakują chrupki zanurzone w ciekłym azocie

 

 

Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci”

14 listopada odbyły się warsztaty pt. „Bezpieczeństwo w sieci”, przeprowadzone przez aktorów: panią Karolinę Kowalską oraz pana Ariela Osiak z Teatru na Ostrowie.

Podczas warsztatów przedstawiono przykłady ryzykownych sytuacji, dotyczących korzystania z sieci internetowej. Zajęcia prowadzone były technikami teatralnymi takimi jak: drama, maska czy teatr dziur. Uczniowie byli bardzo aktywni i zainteresowani formą i tematyką przeprowadzonych warsztatów.


„Szalony chemik” – warsztaty w klasie 3b

23 listopada klasa 3b miała przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach chemicznych. Tematem zajęć był suchy lód. Każde doświadczenie poprzedzone było wyjaśnieniem praw fizyki i chemii dotyczących danego zadania. Uczniowie pod czujnym okiem pani Justyny Jaremus-Mader w skupieniu wysłuchiwali, a następnie skrupulatnie wykonywali ćwiczenia, które przeradzały się w pełną emocji i satysfakcji zabawę.


Wędrówki klasy 3b przez kontynenty

Uczniowie klasy III b odbyli podróż przez wszystkie kontynenty świata. Poznali kraje, zwierzęta i rośliny, zabytki oraz ciekawe miejsca na poszczególnych kontynentach. Jako podsumowanie zajęć pomocą rodziców przygotowali piękne projekty, plakaty, którymi podzielili się na forum klasy a następnie z młodszymi kolegami i koleżankami z oddziału przedszkolnego.


Doskonalenie umiejętności mnożenia w zakresie 100 – klasa 3b


Zajęcia muzyczne – klasa 3b

10 października klasa 3b uczestniczyła w  zajęciach muzycznych pt.”Przygody w krainie Perkusji”  w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście. Instruktorem tych zajęć był  p. Zdzisław Weyna.