Lekcje twórczości

Twórcze rozwiązywanie problemów w praktyce – edukacja twórcza – prowadzi w naszej szkole:
  • Małgorzata Markowska,
  • Elżbieta Grzelak – klasa 1a,
  • Barbara Chojnacka – klasa 1b

DI_Logo_Full_Color_CMYK

realizowany z grupą dzieci z klasy 1a przez trenerki:
  • Małgorzata markowska,
  • Elżbieta Grzelak

O programie:

“Patrz tam gdzie inni patrzą i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią”

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

DI bazuje na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

W programie odkrywane są często ”nieoszlifowane diamenty”, a dzieci o różnorodnych predyspozycjach stają się: technikami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, językoznawcami, muzykami… po to, aby po latach uczestnictwa w programie być dojrzałymi, świadomie kształtującymi swoją przyszłość społeczną i zawodową – wartościowymi ludźmi.

DI uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu.

Dowiedz się więcej o programie DI i przeżyj edukacyjną przygodę razem z nami!

KREATYWNOŚĆ – INNOWACJE – PRACA ZESPOŁOWA – NAUKA W DZIAŁANIU – RADOŚĆ TWORZENIA

więcej: www.kreatywnosc.pl