Oddział przedszkolny

Drodzy Rodzice

Wspólnie ze swoimi pociechami rozpoczęliście rok szkolny w naszej szkole. Nasza wspólna droga na dobre rozpoczęła się i będzie obfitowała w różnego rodzaju zadania, obowiązki, radości małe i duże. W tej wspólnej podróży pragnę Wam drodzy Rodzice okazać wsparcie, pomocną dłoń oraz poprosić o aktywny udział w wspieraniu Waszych pociech w stawianiu kolejnych kroków na szczeblach edukacji.

W oddziale przedszkolnym dzieci będą:

  • odkrywały skarbnicę wiedzy różnych obszarów edukacyjnych
  • podejmowały aktywną Edukację przez Ruch według elementów systemu D.Dziamskiej
  • poszarzać kompetencje językowe w ramach codziennego uczenia się angielskiego.

wiedziały, czym jest NaCoBezu czyli, o czym mówi Pani i jaki jest cel kropki, kreski, falki?, na co będziemy zwracali uwagę.


Dbamy o czyste powietrze – zajęcia ekologiczne w oddziale przedszkolnym

Czyste powietrze to podstawa życia na ziemi. Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach zajęć uczyły się, czym jest powietrze, jaka jest jego rola , jakie mamy rodzaje zanieczyszczeń powietrza i jak dbać o to, aby powietrze było czyste. Dzieci tworzyły prace plastyczną przedstawiającą dwa światy: „brudkowo” i „czystkowo” oraz tworzyły krótkie scenki opowiadające o życiu w czystym i zanieczyszczonym powietrzu.


Życzliwym być to wielka sztuka – Dzień Życzliwości w Oddziale Przedszkolnym

21 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Hello World Day-Dzień Życzliwości. W tym dniu w grupie przedszkolnej przeważał kolor żółty nawiązujący do kwiatu słonecznika oraz krasnala życzliwka, którego portret dzieci kolorowały. Wszystkie dzieci poznawały wartość, jaką jest życzliwość wobec innych a także uprzejme zwroty, pozdrowienia w języku polskim i angielskim, wykonywały ordery uśmiechu oraz plakat z okazji Dnia Życzliwości.


„Mały chemik” – kreatywne zajęcia z suchym lodem w oddziale przedszkolnym

W dniu 7 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w kreatywnych zajęciach z cyklu „Mały chemik”. W ramach zajęć dzieci poznawały właściwości suchego lodu, sposoby jego wykorzystania a także zapoznały się z różnymi narzędziami laboratoryjnymi takimi jak: kolby, probówki, pipety. Dzięki praktycznym eksperymentom z zastosowanie suchego lodu dzieci miały okazję zdobyć nowe wiadomości i przeżyć niesamowitą przygodę wcielając się w rolę „małego chemika”.


Poznajemy zwierzęta egzotyczne – wizyta w Papugarni

W dniu 20.10.2017r dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoim opiekunem wybrały się z wizytą do Papugarni mieszczącej się przy ul. Ruskiej 62 we Wrocławiu. Dzieci zostały sympatycznie przywitane przez pracowników, którzy na wstępnie poinstruowali jak należy zachować się w pomieszczeniu w którym przebywają papugi. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno hałasować i dotykać ptaków. Następnie odbyła się część dydaktyczna, podczas której opiekunowie ptaków opowiadali o pochodzeniu, żywieniu i zwyczajach papug. Zaprezentowali także sposób przygotowania i podawania pokarmu. Dzieci miały możliwość poznania różnych gatunków papug: Kakadu, Lorysy górskie, Ara. W zależności od gatunku jedne papugi są małe a inne duże. Wszystkie natomiast zachwyciły pięknymi barwami. Każda z nich była niepowtarzalna i miała w sobie coś wyjątkowego. Dzieci były bardzo zadowolone z faktu , że mogły odwiedzić tak niecodzienne miejsce, jakim jest Papugarnia.

Wspólna nauka i zabawa w ramach akcji Wrocławski przedszkolak idzie do 108–ki

19 października 2017 r., w ramach akcji  Wrocławski przedszkolak idzie do  108 –ki, w oddziale przedszkolnym naszej szkoły odbyły się zawody sportowe z wykorzystaniem innowacyjnych piłek edukacyjnych EDUBALL. Do sportowych rywalizacji zaproszone zostały dzieci z   okolicznych przedszkoli.

Dzięki nowatorskiej metodzie młodzi zawodnicy uczyli się przez zabawę oraz poznawali zasady zdrowego rywalizowania w ciekawych konkurencjach sportowych. Na uwagę zasługuje również doping ze strony wzorowych kibiców, którzy motywowali zawodników hasłami umieszczonymi na transparentach.


„Poniedziałkowe spotkania z książką” w oddziale przedszkolnym

W każdy poniedziałek uczniowie z oddziału przedszkolnego uczestniczą w spotkaniach
z książką. Na każdym spotkaniu czytane są różnego rodzaju wiersze tematyczne, bajki, legendy. Spotkania mają na celu wzbudzenie zainteresowania młodego człowieka różnego rodzaju książkami, zapoznanie z bajkami, legendami oraz wierszami wybitnych poetów
z polski i z zagranicy. Organizatorem spotkań jest pani Halina Włoszczyńska wraz grupą wolontariuszy i wychowawcą oddziału przedszkolnego p.Katarzyną Tracz.


„Jeże, liście kolorowe, kasztany i kasztaniaki, czyli Jesień w oddziale przedszkolnym”

Jesień w oddziale przedszkolnym rozpoczęła się kolorowo i plastycznie. Uczniowie przynieśli dary lasu, z których powstały jesienne prace. Prace ozdobiły salę, na oknach pojawiły się jesienne ozdoby.


„Owoce mają moc”

W ramach kształtowania zdrowych nawyków żywienia i promocji zdrowia uczniowie
z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielem przygotowywali kolorowe i zdrowe, naturalne soki z owoców sezonowych –sok jesienny oraz z innych owoców –sok pomarańczowy. Podczas zajęć uczniowie uczyli się nazw owoców, poznawali ich budowę, odkrywali różnice za pomocą różnych zmysłów: dotyku, węchu, smaku, wzroku
(kształtowanie percepcji wzrokowej). Uczniowie nazywali owoce w j. polskim i w j. angielskim, dzielili owoce na grupy: owoce jesienne, owoce egzotyczne, degustowali przygotowane soki.