Turniej Szachowy „Skoczek Sto-Ósemki”

W środę, 14 marca 2018r., w Szkole Podstawowej nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu, odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego „Skoczek Sto-Ósemki”. Patronat nad zawodami objął Dolnośląski Związek Szachowy. Jedenaście zgłoszonych zespołów, reprezentujących szkoły podstawowe z Wrocławia i okolic, zmierzyły się ze sobą w turnieju drużynowym klas 1-3. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 50, zdobywając tym samym pierwszą w historii statuetkę „Skoczka Sto-Ósemki”. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 71, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 10. Laureaci otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz książki ufundowane przez Dolnośląski Związek Szachowy. Wręczono także nagrody indywidualne dla trójki najlepszych małych szachistów. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Turniej jest jednym z wielu działań podejmowanych przez Szkołę Podstawową nr 108 w celu propagowania gry w szachy wśród najmłodszych. Szkoła od kilku lat uczestniczy w programie „Edukacja przez szachy”, jak również organizuje kursy szachowe dla nauczycieli z regionu Wrocławia.