Akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza

Akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza
w I półroczu roku szkolnego 2020/2021

1. „Paczka dla Lwowiaka” odbiór zebranych darów przez funkcjonariusza Straży Miejskiej w dniu 02.12.2020r. do LO nr 8 we Wrocławiu. SP108 zebrała żywność trwałą, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji oraz środki czystości. Organizatorzy: Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność ” Straż Miejska Wrocław, Urząd Miejski Wrocławia, 1KS Ślęza Wrocław.

2. „Nakrętki dla Hospicjum” – zbieranie plastikowych nakrętek dla wrocławskiego Hospicjum cały rok szkolny 2020/2021.

3.  Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” w ramach tej akcji obdarowanie Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu. Wolontariusze przekazali kartki z życzeniami, ozdoby świąteczne, samodzielnie wykonali słodkie upominki (pierniczki, mufinki, ciasto), podarowali żywność, słodycze, środki czystości i produkty do dezynfekcji w dniu 17.12.2020r.

4. Osiedlowa Akcja Stowarzyszenia Żółty Parasol mającą na celu wsparcie osób starszych w czasie pandemii. Wolontariusze roznosili świąteczne upominki seniorom oraz samotnym osobom w dniu 18.12.2020r.

5. Akcja Czasoprzestrzeni we Wrocławiu podczas której wolontariusze wydawali paczki świąteczne osobom potrzebującym oraz sprzątali halę dawnej zajezdni jak również pakowali paczki w dniu 22.12.2020r.

6. Akcja „Podziel się posiłkiem z seniorami” wolontariusze roznosili posiłki seniorom oraz samotnym osobom w dniu 23.12.2020 we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol.

7. Pozyskanie środków na nagrody dla Wolontariuszy listopad 2020r.

8. Udział Wolontariuszy w wydarzeniach edukacyjnych online dotyczących edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży przygotowanych przez realizatorów projektu Johanneum Novum w terminie 10-17.12.2020r.

9. Nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej we Wrocławiu. Wolontariusze dołączą do maratonu pisania listów do Amnesty International. Wolontariusze otrzymają darmowe korepetycje on line od studentów, którzy w ramach podjętych działań zrealizują praktyki pedagogiczne.