Co się dzieje w 1b?

14 października 2016 r nadszedł uroczysty dzień pasowania na ucznia. Wszyscy byli bardzo przejęci i pięknie recytowaliśmy wiersze, odpowiadali na pytania pani dyrektor.

image001

Na zakończenie – otrzymaliśmy rożki ze słodyczami. Niezdrowe, ale takie pyszne…


A tak już pracujemy na zajęciach, choć mamy dopiero 6 lat….

 


Co tydzień uczestniczymy w Lekcjach Twórczości …. Tematem tych zajęć było to, że Niezwykłe jest to, że jesteśmy tak różni i zarazem wyjątkowi. Pani Stańczyk dała nam kwadrat szarego papieru i poprosiła, aby przedstawić siebie! Więc gnietliśmy, darliśmy, sklejaliśmy ten papier, aby powstał nasz portret…


A tutaj zajęcia z Lekcji Twórczości, ale o temacie: Czy to nie dziwne, że ludzie budują tak różne domy?


Nasze lekcje…

A tak pracujemy razem, w grupach… Na lekcji matematyki  grupy rywalizowały ze sobą, która szybciej wykona obliczenia, wytnie i przyklei w odpowiednich polach tabeli…


Światowy Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka, pani H. Włoszczyńska zapoznała nas z biblioteką i zaprosiła do odwiedzenia jej, kiedy tylko będziemy umieli już czytać. Przeczytała nam bajkę o Złotowłosej i 3 niedźwiadkach. Nasza wychowawczyni, pani A.Stańczyk, zrobiła nam, na pamiątkę tego dnia,  śliczne czapeczki z Kubusiem Puchatkiem.