I Nagroda w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu „Ziemia jest jedna”- Cztery Żywioły Natury”

Prace fotograficzne: „Koncert jesienny na parasole i wiatr w swoim żywiole” i „Cisza przed burzą” Zuzanny Tarnopolskiej z kl. VI b i praca malarska „Ezopowa bajka o Słońcu i Wietrze” Nikoli Dragan z kl. 5b z koła „Przyjaciół Biblioteki” reprezentowały naszą szkołę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej „Cztery żywioły natury- woda, ziemia, powietrze i ogień”.

Na konkurs nadesłano 415 prac wykonanych przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 22 lat z 52 placówek oświatowych województwa dolnośląskiego.

I nagrodę w kategorii „Fotografia” otrzymała Zuzanna Tarnopolska, która wraz z opiekunem artystycznym- nauczycielem bibliotekarzem panią Haliną Włoszczyńską uczestniczyła 16 listopada 2016 roku w wernisażu wystawy pokonkursowej w MDK –Śródmieście we Wrocławiu.

Dopełnieniem wspaniałej wystawy fotografii, obrazów, rzeźb, szkła, reliefów i ceramiki była muzyka wykonana na instrumentach pochodzących z różnych kontynentów naśladujących dźwięki natury- szum wiatru, szept strumieni czy odgłosy burzy oraz poczęstunek dla uczestników. Wystawę „ Cztery żywioły” można oglądać w MDK-Śródmieście, ul. Dubois 5 we Wrocławiu do 23 grudnia 2016 roku.