I Szkolny Turniej Plastyczny

17 stycznia  2017 roku  w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej  Plastyczny. Inspiracją  do powstania takiej formy konkursu plastycznego  było stworzenie identycznych warunków pracy dla wszystkich uczestników, wyrównanie szans by prace były wykonane w 100% przez uczniów. Celem turnieju  było zachęcenie uczniów do uczciwej rywalizacji i wiary we własne możliwości oraz do podjęcia przez nich próby podzielenia się  wrażeniami, emocjami i własnymi odkryciami poprzez stworzenie autorskich  prac plastycznych.

Po wcześniejszych klasowych eliminacjach do turnieju przystąpiło piętnaścioro uczniów.    Po uroczystym otwarciu turnieju przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima nr 108  Stanisławę Sochę  uczestnicy przystąpili do pracy twórczej, której efekty możemy oglądać na zorganizowanej wystawie w holu głównym naszej szkoły.

Jury wyróżniło sześć prac:

  •  I miejsce Zofia Prostak kl. VI b,
  •  II miejsce Maria Lepszy kl. V b,
  •  III miejsce Nikola Dymała kl. VI b
  • oraz trzy wyróżnienia:
  • Vanessa Sikorska IV b,
  • Sylwia Kociołek VI b,
  • Szymon Lech kl. IV a

Laureatom turnieju zostaną wręczone dyplomy podczas Festiwalu Talentów 4 lutego.

Jako organizator konkursu pragnę podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie  i wykonanie pięknych  prac  plastycznych.

  Małgorzata  Więcław-Szafrańska