Międzykulturowy Wrocław

23.05.2018 w Synagodze Pod Białym Bocianem odbyło się Forum Dyskusyjne -„Międzykulturowy Wrocław”. Nasza szkoła była współorganizatorem tego wydarzenia które powstało z inicjatywy Młodzi Obywatele Kultury i Akademii Talentów i Uzdolnień przy WCRS. Młodzież wrocławskich szkół miała okazję podyskutować o wielokulturowości Wrocławia i dowiedzieć się jak ważną sprawą jest tolerancja i jakie zagrożenia przynosi dyskryminacja na tle narodowościowym.
Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali i obejrzeli prezentacje multimedialna naszego nauczyciela historii M. Rubachy. Imprezę uświetnił występ szkolnego zespołu Złota Pomarańcza, który zaśpiewał piosenkę ze „Skrzypka na dachu” – Sunrise Sunset . Zespół zaprezentował również taniec żydowski.