Najlepsi czytelnicy oraz laureaci konkursu „Mole książkowe”

Wiemy, którzy uczniowie otrzymali tytuł „Najlepszych Czytelników w klas I-III i w klas IV-VIII”. Poznaliśmy też laureatów konkursu czytelniczego „Mole książkowe” – edycja 2022/2023.


Konkurs czytelniczy „Mole książkowe” przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Przez cały rok szkolny 2022/2023 uczniowie – oprócz lektur szkolnych – czytali książki: „Baśnie wrocławskie. Mostek czarownic” Mariusza Urbanka, „Spotkanie nad morzem” Jadwigi Korczakowskiej, „Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć” Marii Kruger oraz „Mały pingwin Pik Pok” Adama Bahdaja. Następnie – raz na kwartał – wypełniali karty pracy ze znajomości książki i czytania ze zrozumieniem oraz zdobywali punkty. Laureaci I i II miejsca reprezentowali nasza szkołę w etapie międzyszkolnym w SP nr 1 we Wrocławiu.

W etapie szkolnym:

  • I miejsce zdobył Aleksander Wroński z klasy 3b
  • II miejsce zdobyła Milena Podgórska z klasy 3b
  • III miejsce zdobył Piotr Ubysz z klasy 3b

Dodatkowo Aleksander Wroński z klasy 3b otrzymał tytuł „Najlepszego czytelnika” w klasach I-III w roku szkolnym 2022/2023. Z kolei tytuł „Najlepszego Czytelnika w klasach IV-VIII zdobyła uczennica klasy 8a – Weronika Dragan.