Odnowiona sala gimnastyczna i nowoczesna pracownia chemiczna

Zakończył się, trwający od kilku miesięcy, remont w naszej szkole. Największe zmiany widoczne są w sali gimnastycznej, która przeszła całkowitą metamorfozę. Zmieniła się również sala przyrodniczo-chemiczna.


W sali gimnastycznej wymieniono posadzki, instalacje wewnętrzne w tym m.in. elektryczną i wodno-kanalizacyjną, odnowiono ściany i sufit. Oprócz tego pomieszczenie uzyskało wentylację z odzyskiem ciepła, a także nowe wyposażenie (m.in. kosze do gry w koszykówkę, drabinki gimnastyczne i siatki do gry w siatkówkę). Przebudowano również zaplecze sanitarno-szatniowe. Przygotowano ogólnodostępną toaletę dla osób niepełnosprawnych.

Remont przeszła także pracownia przyrodniczo-chemiczna. Zostało w niej zamontowane dygestorium, czyli przeszklona komora zaopatrzona w wentylator stale wydmuchujący z niej powietrze poza laboratorium. Z kolei na dachu szkoły zamontowano panele fotowoltaiczne.

Inwestycja była finansowana z budżetu miasta. Koszt prac to ponad 1,8 miliona złotych.