Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem Mistrza – Salvador Dali”

Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 129 szkół i pracowni plastycznych nadsyłając 887 prac w różnych kategoriach: malarstwo, rzeźba i relief, fotografia i grafika komputerowa oraz rysunek i grafika.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli czołowe miejsca w etapie szkolnym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną: Zuzanna Altman kl. 3b i Viktoriia Kozak kl. 3b oraz Sandra Dolińska-Wygralak kl. 5a- pierwsze miejsca wśród klas III i IV , natomiast wśród klas V-VII Zuzanna Tarnopolska kl. 7b –I miejsce, Marika Jaźwińska kl. 6a-II miejsce i Natalia Paliwoda kl. 6b –III miejsce.

Konkurs był niezwykle inspirujący-uczniowie wcześniej zapoznali się w bibliotece z sylwetką i twórczością Salvadora Dali-twórcy słynnej „Płonącej żyrafy” czy rozlanego zegara z „Uporczywości pamięci” i wybrali się w podróż do wnętrza własnej wyobraźni, przypominając sobie sny i kreując niezwykłe, zaskakujące światy na swoich fotografiach. I tak:

I miejsce w etapie ogólnopolskim w kategorii „Fotografia” zdobyła praca „Po drugiej stronie snu” Zuzanny Altman z kl. 3b. W tej samej kategorii Wyróżnienie zdobyły prace Viktorii Kozak z kl. 3b „Arka Dalego” i Natalii Paliwody z kl. 6b „Przyjaciele zegara”.

Prace wszystkich naszych uczniów biorą udział w wystawie pokonkursowej , której wernisaż odbędzie 31 stycznia 2018 roku o godz. 12.00 w MDK Wrocław-Śródmieście.

Gratulujemy i zapraszamy!!!

Halina Włoszczyńska