Pomoc dla Ukrainy. Lista potrzebnych produktów

W poniedziałek (28.02.2022 r.) odbyło się spotkanie wrocławskich koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariusza w związku z organizacją pomocy dla Ukrainy. Nasza placówka rozpoczęła zbiórkę darów – POMOC DLA UKRAINY. 

Organizatorzy: Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi, Urząd Miejski, Politechnika Wrocławska, Rada Miejska Wrocławia, Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Straż Miejska Wrocławia, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Region Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność”, Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, 1KS Ślęza Wrocław.

Sytuacja jest dynamiczna. Bardzo proszę o niepromowanie oraz nieuczestniczenie w zbiórkach przez niesprawdzone oraz niewiarygodne podmioty. Potrzebna jest celowana pomoc. Podejmujemy wszelkie działania ukierunkowane na wsparcie. Proszę o nieprzynoszenie odzieży, ponieważ obecnie jest jej nadmiar, magazyny przepełnione są ubraniami – podkreśla p. Paula Anna Minta, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Brakuje środków higienicznych oraz żywności.

Aktualna lista potrzebnych produktów:

  • żywność długoterminową (makaron, ryż, konserwy itd.),
  • żywność, którą można spożyć na miejscu po otwarciu, w tym batony energetyczne dla seniorów oraz najmłodszych,
  • mleko dla niemowląt, jedzenie dla dzieci, mleko w proszku,
  • środki sanitarne, w szczególności bandaże, plastry, apteczki samochodowe,
  • środki higieny osobistej (pasty do zębów, mydło, NOWA bielizna, pieluchy dla dzieci i dorosłych, ręczniki papierowe, podpaski, tampony),
  • świece, baterie, zapalniczki,
  • NOWE termosy do herbaty oraz zup, kubki termiczne,
  • NOWE śpiwory, koce, karimaty, materace dmuchane.

Bardzo ważne jest, aby każdy karton lub worek był opatrzony informacją, co znajduje się w środku. Prosimy nie zaklejać kartonów, gdyż wolontariusze będą je segregować w szkole w kartony tematyczne. 

NIE PRZYJMUJEMY:
• odzieży,
• zabawek,
• produktów w szklanych opakowaniach, ponieważ mogą się stłuc podczas transportu, który odbywa się w różnych warunkach,
• paczek adresowanych do konkretnych mieszkańców Ukrainy,
• leków – segregację powinien wykonać specjalista, a nie wolontariusz. Dbamy o bezpieczeństwo uczniów. Jeśli chcą Państwo wspomóc lekarstwami mieszkańców Ukrainy to Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej 211 organizuje zbiórkę. 

Akcja trwa do odwołania.

Dziękujemy Państwu za nieocenioną pomoc oraz wsparcie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt poprzez e-dziennik lub e-mail:
p. Paula Anna Minta
opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu
(paumin6814@edu.wroclaw.pl).