Prezydent Wrocławia z wizytą w naszej szkole

Pan Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, uczestniczył w lekcji o Wrocławiu, a także miał okazję zobaczyć trwający remont sali gimnastycznej oraz pracowni przyrodniczo-chemicznej.

Prezydent odwiedził naszą szkołę w poniedziałek, 5 grudnia. Z tej okazji uczniowie – pod kierunkiem p. Elżbiety Grzelak – przygotowali okolicznościowy występ. Zaprezentowali dwa utwory: „Piosenkę o przyjaźni” oraz „Ukraina to Ty”.

Prezydent podczas spotkania z Dyrekcją mógł dowiedzieć się m.in., jak wygląda proces uzyskiwania akredytacji w ramach międzynarodowego programu Primary Years Programme. Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima uzyskała już status szkoły kandydackiej w programie International Baccalaureate PYP.

Pan Jacek Sutryk – jako ekspert od spraw związanych z funkcjonowaniem miasta – wziął udział w lekcji „Wrocław: wczoraj – dziś – jutro”, która odbyła się w klasie 4a. Uczniowie zaprezentowali wcześniej przygotowane makiety osiedli oraz wrocławskiego rynku. Mogli również zapytać o to, w jaki sposób miasto zmienia się dla rowerzystów i pieszych oraz, co Wrocław ma do zaoferowania dzieciom. Uczniowie wykorzystali spotkanie również do tego, żeby porozmawiać z zaproszonym gościem na temat pracy prezydenta.

Jak do spotkania z Prezydentem Wrocławia przygotowywali się uczniowie klasy 4a?

Szczegóły w materiale filmowym:

 

Wizytę w naszej szkole oraz w klasie 4a prezydent Wrocławia skomentował w mediach społecznościowych:

Za nami bardzo ciekawa, interaktywna lekcja z uczniami klasy IV. Mieliśmy okazję porozmawiać o Wrocławiu, o tym jaki był kiedyś i jaki jest teraz, co się zmieniło, a nad czym musimy jeszcze popracować, by mieszkańcom żyło się lepiej. Dziękuję Wam drodzy uczniowie za ciekawe pytania i spostrzeżenia. To była naprawdę ogromna przyjemność móc z Wami podyskutować. Dziękuję także świetnej kadrze dydaktycznej za zaangażowanie w kształcenie, ale też za przygotowanie tych zajęć – podkreślił p. Jacek Sutryk.