Sukces w konkursie ortograficznym

Ponad trzydzieścioro uczniów wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Dwoje z nich – Zuzanna Kowalczyk i Michał Chlipała (oboje z klasy 7b) , zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Znaleźli się w gronie 66 najlepszych uczniów z Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej. Podobny sukces Zuzanna osiągnęła już w ubiegłym roku.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs adresowany do wszystkich uczniów. Odbywa się rokrocznie jesienią od 2013 roku. W tym roku – w sześciu województwach – wzięło w nim udział łącznie kilka tysięcy dzieci.
Organizatorami konkursu VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” są: Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów. Naszych uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele języka polskiego: p. Łukasz Gregorowicz i p. Karol Pospiech.