Sukces w ogólnopolskim konkursie literackim

Opowiadanie „Za nowy początek”, którego autorką jest Jadwiga Szydłowska, uczennica klasy 7a, zostało zakwalifikowane do drugiego etapu VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Bolesława Prusa.


Praca Jadwigi Szydłowskiej znalazła się wśród 40 z ponad 400 nadesłanych tekstów i została opublikowana w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Wobec” oraz w miesięczniku „Kreatywni”. To ogromny sukces! Opiekunem merytorycznym, przygotowującym uczennicę do konkursu był nauczyciel języka polskiego, p. Łukasz Gregorowicz.

Ogólnopolskiego Konkursu im. Bolesława Prusa przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat. Każdy uczestnik mógł przesłać jedno opowiadanie o dowolnej tematyce.

To jeszcze nie koniec rywalizacji. Ogłoszenie wyników ma nastąpić – zgodnie z regulaminem – dopiero 10 czerwca.

Ostateczną decyzję odnośnie do nagród i wyróżnień podejmiemy biorąc pod uwagę zainteresowanie poszczególnymi opowiadaniami (liczba wejść na stronę), ważnymi będą dla nas również ewentualne, nawet skromne, recenzje i opinie, które prosimy wysyłać na adres poczty konkursu konkursmiesiecznikwobec@wp.pl – informuje jury konkursu.

Warto przeczytać opowiadanie naszej uczennicy. Wystarczy kliknąć [TUTAJ]