Tydzień zdrowia w oddziale przedszkolnym pod hasłem „Zdrowe śniadanie to podstawa – dbanie o zdrowie to ważna sprawa”

Uczniowie z oddziału przedszkolnego w ramach profilaktyki zdrowia brali udział w zajęciach promujących zdrowy sposób odżywiania się, dbania o odpowiednią aktywność fizyczną. W ramach zajęć, które odbywały się pod hasłem ,,Zdrowe śniadanie to podstawa-dbanie o zdrowie to ważna sprawa” uczniowie zapoznali się z piramidą żywieniową, którą sami odtworzyli z przyniesionych zdrowych produktów oraz przygotowali zdrowe śniadanie i sok pomarańczowy. W tygodniu zdrowia uczniowie przygotowali własnoręczne prace „produktów zbożowych z masy solnej” i plakatów promujących zdrowe sposoby żywienia.

Wycieczka do Wrocławskiego Humanitarium

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. Katarzyną Tracz wybrali się na wycieczkę do Wrocławskiego Humanitarium. Mali odkrywcy mieli okazję do obejrzenia wystawy tematycznej „Naturalne źródła energii” a także mogli wcielić się w rolę młodych chemików i tworzyć tak zwane ,,puchnące farbki”. W ramach zajęć uczniowie mogli zobaczyć jak działają różnego typu lasery, prototypy nowoczesnych elektrowni wodnych, oraz siły grawitacji, energii cieplnej czy światła.