Wrocławskie Czytanie Poezji w Ogrodzie Botanicznym

Klasa 8a z wychowawcą p. Łukaszem Gregorowiczem i p. Haliną Włoszczyńską – szkolnym liderem akcji „Cały Wrocław czyta” uczestniczyła we Wrocławskim Czytaniu Poezji Wisławy Szymborskiej.


Na uczniów w pięknej jesiennej scenerii Ogrodu Botanicznego przy ul. Sienkiewicza czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Były wśród nich m.in. recytacja i śpiewanie wierszy noblistki, gry słowne, malowanie kamieni, tworzenie kolaży z cytatami poetki.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grze terenowej z zagadkami nawiązującymi do poezji Wisławy Szymborskiej, która napisała kiedyś, że „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. To był piękny dzień z poezją i mnóstwem pachnących jesiennych róż, które zakwitły we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.