Sadzenie bluszczy z wiceprezydentem miasta

Sadzenie bluszczy z wiceprezydentem miasta

Od zagospodarowania terenu przyległego do naszej szkoły rozpoczęła się akcja sadzenie bluszczu na terenie wrocławskich szkół i przedszkoli. Z tej okazji szkołę odwiedzili, m.in. wiceprezydent Wrocławia, p. Adam Zawada oraz radna miejska, Jolanta Niezgodzka.

Bluszcz zajmuje niewiele miejsca, szybko rośnie i co ważne, ma zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń powietrza oraz produkcji tlenu. Do końca listopada, miasto razem z Dotlenieni.org, posadzi różne odmiany pnączy w dziewięciu placówkach oświatowych. To z pozoru niewielkie zadanie, ma bardzo duży wpływ na jakość powietrza, którym oddycham
Jak podkreślił wiceprezydent miasta, w przyszłym roku akcja będzie kontynuowana na większą skalę, bo to, by zabluszczyć kolejne dzielnice Wrocławia.