Wystawa „Chińskie przysłowia i cytaty”

                                                                         „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”

                                                                                           /Konfucjusz  551 p.n.e. -479 p.n.e./

W ramach całorocznego projektu edukacyjnego Liga klas „Wrocław-Chiny” 2017/18 biblioteka zorganizowała wystawę  prac uczniów klas VI-VII ilustrującą myśli chińskich filozofów. Plakat informacyjny o Konfucjuszu- cenionym myślicielu i filozofie wykonali uczniowie z koła „Przyjaciół biblioteki”. Jest to pierwsze zadanie z kilku, które ma na celu poznanie kultury, historii i sztuki krajów orientalnych a w szczególności z Chin. Wystawę można oglądać do końca listopada br.

Koordynator projektu mgr Halina Włoszczyńska