X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Z PĘDZLEM PRZEZ ŚWIAT” – „ETNO – PORTRETY” OBLICZA LUDZKICH KULTUR

Na przełomie stycznia i lutego tego roku uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki. Konkurs już od kilku lat jest atrakcją w ramach festiwalu „Sztuka Łączy Pokolenia „ mając na celu inspirowanie dzieci i młodzież kulturami wielu narodów, łączenie różnych pokoleń w realizacji wspólnych projektów oraz wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności kulturowej.

Jury w składzie: artysta plastyk Elżbieta Przepiórkowska, artysta plastyk Lidia Flis – Pawlak oraz artysta plastyk Joanna Hazuka wyróżniło między innymi pracę Weroniki Ptaszyńskiej uczennicy klasy II. Weronika otrzymała wyróżnienie w kategorii TECHNIKI RÓŻNE w przedziale wiekowym poniżej 10 lat.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 11 marca o godzinie 12.00 w „Barbarze” przy ul. Świdnickiej 8. Miejsce to było w ubiegłym roku Wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Wystawa nagrodzonych prac towarzyszyła również koncertowi FLAMENCO, JAZZ I MUZYKA ŚWIATA , który odbył się 6 marca w Radio Wrocław.

Wystawa prac konkursowych wśród nich praca Nikoli Dragan z klasy V b ,której opiekunem artystycznym była Pani Halina Włoszczyńska będzie można zobaczyć w „Galerii Kolor MDK Wrocław Krzyki w dniach od 10 kwietnia do 10 maja 2017 roku

 SERDECZNIE ZAPRASZAM

Małgorzata Więcław- Szafrańska