XII OLIMPIADA DESTINATION IMAGINATION

16-19 marca w Hali Stulecia odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności, w której wzięło udział 2000 dzieci z całej Polski. W trakcie 4 dni Olimpiady uczestnicy z Polski, Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA

i Węgier sprawdzali swoją innowacyjność i kreatywność w wyzwaniach artystycznych, technicznych, improwizacyjnych, naukowych ,konstrukcyjnych, społecznych. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: „DImózgi” z klasy 2a z trenerkami Małgorzatą Markowską, Elżbietą Grzelak oraz „Creative Friends” z klasy 5 b z trenerką – Katarzyną Tracz oraz współpracującą Magdaleną Oleniasz-Słotą.

HURA, HURA, HURA, MAMY MEDAL,

który zdobyła drużyna „DImózgi”, za Wyzwanie Bliźniacze. Podczas tego wyzwania trzeba było wykrzesać z siebie maksimum kreatywności, jaka w nas drzemała, oraz współpracą w zespole, ten wieczór i to wyzwanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Dla nas to było największe, wyjątkowe wydarzenie.

Podczas Olimpiady nie tylko zmagaliśmy się z wyzwaniami, ale braliśmy udział w różnorodnych warsztatach, wcieliliśmy się w role farmaceuty, opracowując krok po kroku recepturę kremu, a następnie precyzyjne dawkowanie i produkowanie. Mieliśmy możliwość badania właściwości wody, przeprowadzając szereg doświadczeń. Starsza drużyna wzięła udział w grze terenowej, interaktywnych warsztatach, podczas których, zmagała się z zadaniami strategicznymi, używając logicznego myślenia. Podczas Olimpiady, wzbogacaliśmy swoje doświadczenia, umiejętności i zdolności.

Dziękujemy naszej Pani Dyrektor , za umożliwienie bycia i wsparcie na Olimpiadzie Destination Imagination. Rodzicom, którzy wspierali i byli razem z nami podczas całego wydarzenia.

Uczniowie wraz z trenerkami.