Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie literackim

Pani Justyna Lech – nauczycielka języka polskiego, języka angielskiego i etyki – zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej na opowiadanie fantastycznonaukowe. Uznanie jury zdobyła praca pt. „Kobieta, która niosła ogród”.


Na konkurs, organizowany przez Polską Fundację Fantastyki Naukowej, wpłynęło 140 opowiadań.

Celem konkursu jest wybór najlepszych opowiadań utrzymanych w konwencji fantastyki naukowej oraz ich szeroka promocja, a przez to dbałość o rozwój tego gatunku w Polsce – podkreślają organizatorzy.

Drugą edycję konkursu, przypadającą w szczególnym roku setnych urodzin Stanisława Lema, objęły patronatem medialnym miesięczniki popularnonaukowe „Delta” oraz „Młody Technik”. Patronat honorowy zapewniło Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i główny partner obchodów jubileuszu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!