Dzień Otwarty Szkoły – 3a

ZAJĘCIA TWÓRCZOŚCI

W dniu 4 lutego 2017 odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Tego dnia zaprosiliśmy rodziców na zajęcia otwarte. Podzieleni zostaliśmy na cztery zespoły i każdy z nich wykonywał swoje zadania. My, dzieci, mieliśmy między innymi przedstawić wszystkie zmiany zachodzące w przyrodzie zimą dla obszarów: ludzie, zwierzęta, rośliny, krajobrazy. Rodzice w tym czasie przygotowywali dla nas Kodeks bezpiecznych zabaw podczas ferii. Następnie odbyła się prezentacja zespołów i podsumowanie wszystkich zdobytych przez nas wiadomości. Finałem tych zajęć była Zimowa opowieść, którą prezentował każdy zespół. Rodzice wymyślili dla nas bardzo pouczające historyjki związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.

Każdy z nas uczniów oraz każdy rodzic pracował w pocie czoła. Wszyscy twórczo wykorzystaliśmy ten czas. Nikt z nas się chyba nie spodziewał, że rodzice tak wspaniale i z wielką ochotą przyjmą zadania. Bawiliśmy się fantastycznie. Chcieliśmy nawet trochę podsłuchać jakie plany dotyczące zadania mają rodzice, ale oni strzegli swych pomysłów jak najdroższy skarb. I tak było! Bo tym skarbem jest WIELKA TROSKA O NAS! Na zakończenie tego miłego dnia wręczyliśmy rodzicom własnoręcznie wykonane gry „Droga 108”. Mamy nadzieję, że podczas nadchodzących ferii będziemy mieli okazję zagrać w nie wraz z rodzeństwem i rodzicami… i miło wspólnie spędzić czas.

WSZYSCY UCZNIOWIE KLASY III A WRAZ Z WYCHOWAWCĄ SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA WSPANIAŁE WSPÓLNE ZAJĘCIA!