Podsumowanie zestawień uczniów klas IV-VI biorących udział w konkursach w okresie od 01.09.2016r. do 31.01.2017r.

Liczba konkursów: – 35 (w tym 9 szkolnych).

Konkursy o zasięgu:

 • Międzynarodowym – 0
 • Ogólnopolskim – 2
 • Wojewódzkim – 2
 • Powiatowym (w tym międzyszkolne) – 19

Ogólna liczba uczestników – 273 osoby, uczniowie klas IV-VI.

Osiągnięcia uczniów:

 1. XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej „Cztery żywioły natury” z cyklu „Ziemia jest jedna” –kategoria „Fotografia”, udział w wernisażu w MDK Wrocław –Śródmieście- 16 XI 2016 r., I miejsce w województwie w kategorii „Fotografia” – uczennica kl. VI b. Opiekun: Halina Włoszczyńska.
 2. Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Językowy „The Most Beautiful Christmas Card” – uczennica klasy 2b zdobyła I miejsce w kategorii klas II . Opiekun: Karolina Sakowska
 3. Międzyszkolny konkurs matematyczny „Piękno Graniastosłupów” – III miejsce, uczennica klasy VIb. Opiekun : Beata Foltyn.
 4. Międzyszkolny konkurs matematyczno – lingwistyczny „Wieża Babel” – finalistka, uczennica klasy IVa. Opiekunowie: Elżbieta Kleciek .
 5. Międzyszkolny konkurs plastyczny „Nadodrze – moje miejsce, mój dom” – praca ucznia klasy Vb została opublikowana w kalendarzu wydanym na rok 2017. Opiekun: Małgorzata Więcław-Szafrańska.
 6. XXIV Wojewódzki Konkurs Rzeźbiarski „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2016” – praca uczennicy klasy Vb uczennicy została zakwalifikowana na wystawę w Muzeum Etnograficznym. Opiekun: Małgorzata Więcław-Szafrańska.
 7. XI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moje fantazje”-„Figuraki-dowolne kompozycje z figur geometrycznych”- wyróżnienie za album prac plastycznych dla grupy świetlicowej IIc i IIIb. Opiekun: Halina Włoszczyńska.
 8. Matematyczne Marsze na Orientacje – 14-te miejsce na 92 drużyny zdobyła 3-osobowa drużyna z klasy VIb, 44 -te miejsce zdobyła 3-osobowa drużyna z klasy Vb oraz na 68 pozycji uplasowała się 3-osobowa drużyna z klasy IVa. Opiekun: Elżbieta Kleciek.
 9. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik” – 260 miejsce w województwie (na 1884 startujących) zajął uczeń klasy 5b oraz 304 miejsce w województwie ( na 2300 startujacych) zajęła uczennica klasy 4a. Opiekunowie: Elżbieta Kleciek.
 10. Międzyszkolny Turniej policyjny „Pomagajmy sobie wzajemnie” – II miejsce, szkołę reprezentowała 6-osobowa drużyna. Opiekun: Artur Zielinski.
 11. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia (biegi na orientację) – II m-ce kategoria M-11, III m-ce kategoria M-12, IV m-ce kategoria K-12, IV m-ce kategoria M-12, V m-ce, kategoria M-11. Klasyfikacja generalna 24 Otwartych Mistrzostw Wrocławia – M-10 V m-ce, K-11 IV m-ce, V m-ce, M-11 II m-ce, IV m-ce, M-12 III m-ce, V m-ce, V m-ce w K-12. Opiekun: Lidia Jońca.
 12. Mistrzostwa Wrocławia Igrzysk Młodzieży szkolnej w szachach – SP108 zajęła 17 miejsce na 26 szkół. Szkołę reprezentował zespół w skład którego wchodził uczeń klasy VIb, , dwóch uczniów klasy 6a, uczennica klasy 4a oraz uczeń klasy 4a. Opiekun: Elżbieta Kleciek.
 13. Międzyszkolny Konkurs Sportowy Volleymania klas VI – dziewczęta: awans do IV ligi, chłopcy: utrzymanie w III lidze. Opiekunowie: Artur Zieliński.
 14. Międzyszkolny Memoriał Jolanty Hojki – V miejsce, szkołę reprezentował zespół 8 uczniów. Opiekun: Artur Zieliński.
 15. Międzyszkolny Konkurs Moja sportowa koszulka – 5 uczniów zdobyło wyróżnienia. Opiekun: Artur Zieliński.
 16. Międzyszkolny Konkurs Sportowy Volleymania klas V – chłopcy: awans do II ligi. Opiekun: Artur Zieliński.
 17. Międzyszkolny Turniej piłki Nożnej Leonardo CUP 2016 dla klas II i III – IV miejsce. Opiekun: Artur Zieliński.