Międzyszkolny konkurs o „Mistrza ortografii”

Międzyszkolny konkurs
o „Mistrza ortografii”

Sandra Dolińska-Wygralak oraz Aleksandra Zaręba (obie z klasy 6a) wzięły udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 113 we Wrocławiu.

Do zmagań o tytuł „Mistrza ortografii” (8 marca) stanęło kilkudziesięciu uczniów z wrocławskich szkół. Uczestnicy zmierzyli się z poprawnym napisaniem dyktanda. W konkursie oceniana jest poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. „Celem konkursu jest przede wszystkim: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego oraz kształcenie nawyku poprawnego ich stosowania” – podkreślają organizatorzy.

Uczennice „Sto ósemki” otrzymały już dyplomy uczestnictwa. O tym, czy zostaną laureatkami dowiemy się 29 marca. Niezależnie od wyniku, już dziś im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Tekst przygotował: Karol Pospiech