Wyjątkowy dzień otwarty

Wyjątkowy dzień otwarty

Lekcje otwarte, wystawy, projekcje multimedialne, możliwość rozmowy z dyrekcją i nauczycielami – tak upłynął „Dzień otwarty” naszej szkoły.

To była wyjątkowa sobota w „Sto ósemce”. 23 lutego – w trakcie „Dnia otwartego” – odwiedziło nas kilkudziesięciu rodziców z dziećmi. To frekwencyjny rekord na przełomie ostatnich kilku lat.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zadbali o to, żeby pokazać odwiedzającym szkołę, jak pracujemy na co dzień. Popularnością cieszyły się lekcje otwarte podczas których rodzice i przyszli uczniowie mogli zobaczyć z jakich pomocy dydaktycznych korzystamy (ekrany, projektory, tablice interaktywne, komputery czy tablety). Ogromnym zainteresowanie cieszyły się Ozoboty wykorzystywane przez nauczycieli w edukacji wczesnoszkolnej oraz „magiczny dywan”.

Przedstawiliśmy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczniów oraz dokonania i osiągnięcia naszych dzieci w różnych dziedzinach. Na holu szkoły można było podziwiać dyplomy i puchary. Były warsztaty szachowe, plastyczne oraz zajęcia w świetlicy. Z tych ostatnich korzysta w tym roku szkolnym rekordowa liczba uczniów!

Za odbyte rozmowy oraz miłe słowa – wszystkim, którzy tego dnia pojawili się w „Sto ósemce” , serdecznie dziękujemy!

Tekst przygotował: Karol Pospiech