„Mistrzowie ortografii” wśród najlepszych uczniów na Dolnym Śląsku

Czworo uczniów – Kacper Łyszczarczyk, Jan Wąsik, Weronika Mazur oraz Jadwiga Szydłowska – zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu XI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”, którego organizatorem jest Fundacja „Zawsze Warto”.


Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs adresowany do wszystkich uczniów. Odbywa się rokrocznie jesienią od 2013 roku. W XI edycji Dyktanda uczestnikami projektu są szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz liczna grupa szkół polskich za granicą (z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii).

W etapie szkolnym najlepsi okazali się: Kacper Łyszczarczyk, Jan Wąsik, Weronika Mazur oraz Jadwiga Szydłowska. Kilka dni temu uczniowie zmierzyli się – w etapie wojewódzkim – z koleżankami i kolegami ze szkół z Dolnego Śląska. Opiekunami  merytorycznymi, przygotowującymi uczniów do konkursu byli nauczyciele języka polskiego: p. Łukasz Gregorowicz oraz p. Karol Pospiech.

Gratulujemy sukcesu!