Oddział przedszkolny – aktualności

Poznajemy zwierzęta egzotyczne – wizyta w Papugarni

W dniu 20.10.2017r dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoim opiekunem wybrały się z wizytą do Papugarni mieszczącej się przy ul. Ruskiej 62 we Wrocławiu. Dzieci zostały sympatycznie przywitane przez pracowników, którzy na wstępnie poinstruowali jak należy zachować się w pomieszczeniu w którym przebywają papugi. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno hałasować i dotykać ptaków. Następnie odbyła się część dydaktyczna, podczas której opiekunowie ptaków opowiadali o pochodzeniu, żywieniu i zwyczajach papug. Zaprezentowali także sposób przygotowania i podawania pokarmu. Dzieci miały możliwość poznania różnych gatunków papug: Kakadu, Lorysy górskie, Ara. W zależności od gatunku jedne papugi są małe a inne duże. Wszystkie natomiast zachwyciły pięknymi barwami. Każda z nich była niepowtarzalna i miała w sobie coś wyjątkowego. Dzieci były bardzo zadowolone z faktu , że mogły odwiedzić tak niecodzienne miejsce, jakim jest Papugarnia.

Wspólna nauka i zabawa w ramach akcji Wrocławski przedszkolak idzie do 108–ki

19 października 2017 r., w ramach akcji  Wrocławski przedszkolak idzie do  108 –ki, w oddziale przedszkolnym naszej szkoły odbyły się zawody sportowe z wykorzystaniem innowacyjnych piłek edukacyjnych EDUBALL. Do sportowych rywalizacji zaproszone zostały dzieci z   okolicznych przedszkoli.

Dzięki nowatorskiej metodzie młodzi zawodnicy uczyli się przez zabawę oraz poznawali zasady zdrowego rywalizowania w ciekawych konkurencjach sportowych. Na uwagę zasługuje również doping ze strony wzorowych kibiców, którzy motywowali zawodników hasłami umieszczonymi na transparentach.