Ogólnopolski sukces naszych uczniów

Wyróżnienie i udział w ogólnopolskiej wystawie prac naszych uczniów w kategorii „Fotografia” i „Grafika komputerowa” VII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spójrz okiem artysty – Joan Miró”.

W etapie ogólnopolskim wyróżnienie otrzymała Zuzanna Altman z klasy 8b, która zdobyła I miejsce w szkole w kategorii „Fotografia”. Do wystawy ogólnopolskiej zakwalifikowała się też praca Karola Cisonia z klasy 8a – I miejsce w szkole w kategorii „Grafika komputerowa” oraz prace fotograficzne Zuzanny Mioduszewskiej z klasy 8b (II miejsce w etapie szkolnym). Naszą szkołę reprezentowały również Wiktoria Dekarz i Viktoria Kozak klasy 8b (III miejsce w etapie szkolnym). Opiekunem artystycznym konkursu była p. Halina Włoszczyńska, nauczyciel bibliotekarz.

Na konkurs napłynęły 1.253 prace plastyczne ze 139 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 189 prac z 91 placówek.

Uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w piątek 27 stycznia 2023 roku o godz. 12.00 w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury „Śródmieście” przy ul. Dubois 5 we Wrocławiu.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do obejrzenia wystawy.