Oddział przedszkolny – aktualności

W każdy poniedziałek uczniowie z oddziału przedszkolnego uczestniczą w spotkaniach
z książką. Na każdym spotkaniu czytane są różnego rodzaju wiersze tematyczne, bajki, legendy. Spotkania mają na celu wzbudzenie zainteresowania młodego człowieka różnego rodzaju książkami, zapoznanie z bajkami, legendami oraz wierszami wybitnych poetów
z polski i z zagranicy. Organizatorem spotkań jest pani Halina Włoszczyńska wraz grupą wolontariuszy i wychowawcą oddziału przedszkolnego p.Katarzyną Tracz.


„Jeże, liście kolorowe, kasztany i kasztaniaki, czyli Jesień w oddziale przedszkolnym”

Jesień w oddziale przedszkolnym rozpoczęła się kolorowo i plastycznie. Uczniowie przynieśli dary lasu, z których powstały jesienne prace. Prace ozdobiły salę, na oknach pojawiły się jesienne ozdoby.


„Owoce mają moc”

W ramach kształtowania zdrowych nawyków żywienia i promocji zdrowia uczniowie
z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielem przygotowywali kolorowe i zdrowe, naturalne soki z owoców sezonowych –sok jesienny oraz z innych owoców –sok pomarańczowy. Podczas zajęć uczniowie uczyli się nazw owoców, poznawali ich budowę, odkrywali różnice za pomocą różnych zmysłów: dotyku, węchu, smaku, wzroku
(kształtowanie percepcji wzrokowej). Uczniowie nazywali owoce w j. polskim i w j. angielskim, dzielili owoce na grupy: owoce jesienne, owoce egzotyczne, degustowali przygotowane soki.