Spacer śladami Mikołaja Kopernika

Uczniowie klas 5a i 5b wędrowali wrocławskimi śladami Mikołaja Kopernika. Wycieczka odbyła się w ramach Ligi Klas 2023/24. Do końca października uczniowie mają przygotować prezentację z wycieczek edukacyjnych, które odbywają się w październiku.


Na astromapkach piątoklasiści zaznaczyli miejsce jedynego pomnika Kopernika we Wrocławiu – przy ul. Kołłątaja, a na Ostrowie Tumskim wypełniali karty pracy przed Kościołem Świętego Krzyża, gdzie kanonikiem był wielki astronom. Z kolei przy ul. Katedralnej 7 zatrzymali się przed portretem Mikołaja Kopernika z napisem „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”.

Na zakończenie spaceru uczniowie obejrzeli wystawę na dziedzińcu Ossolineum o życiu i o epokowym dziele Kopernika „De revolutionibus orbium coelestuium„, czyli „O obrotach sfer niebieskich”.