Nasi uczniowie w konkursie ogólnopolskim

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz okiem artysty – Paul Gauguin” – niezwykle ciekawe, artystyczne przedsięwzięcie uczniów z klasy 7b w kategorii „Fotografia”. 


Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w konkursie ogólnopolskim poświęconym słynnym malarzom. Autorką fotografii zainspirowanej obrazem Paula Gauguina „La Siesta” jest Zuzanna Mioduszewska z kl. 7b, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie ogólnopolskim na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022 r.

W tym artystycznym przedsięwzięciu uczestniczyły jeszcze 4 uczennice klasy 7b: Anna Szczęsna, Nadia Hesig, Nikola Rottenbusch i Viktoria Kozak, które wcieliły się w postacie z obrazu tego francuskiego malarza (ur. 1848 Paryż – zm. 1903 Polinezja Francuska). Obraz ten został namalowany przez Paula Gauguina podczas jego pierwszej dłuższej podróży na wyspę Tahiti w latach 1892-1894. Obecnie obraz znajduje się w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Fotografia został zrobiona w jesienny słoneczny dzień na Placu św. Macieja we Wrocławiu. Opiekunem artystycznym konkursu jest p. Halina Włoszczyńska nauczyciel bibliotekarz.