Lekcja plastyki w muzeum

Lekcja plastyki w muzeum.

„Pawilon Czterech Kopuł to miejsce magiczne”, tak określiła to miejsce uczennica klasy 7A. Właśnie w tym magicznym miejscu odbyła się lekcja plastyki, w której uczestniczyły klasy 7A i 7C. Pawilon Czterech Kopuł, to muzeum gromadzące zbiory sztuki współczesnej i tam właśnie znajduje się największa w Polsce kolekcja prac Magdaleny Abakanowicz. Tematem spotkania była twórczość tej artystki, uczniowie poznali tajniki powstawania form jutowych, abakanów oraz podejmowali próby interpretacji dzieł. Dowiedzieli się skąd rzeźbiarka czerpała inspiracje do tworzenia swoich nowatorskich „miękkich rzeźb”. Mam nadzieję, że „magia” sztuki sprawi, że uczniowie odkryją w sobie potrzebę powrotu w takie miejsca.