XV Przegląd Pieśni Patriotycznej

„Co to Polska?
To niebieskie niezapominajki w stawie,
To woda stojąca na łąkach (…)
Co to jest Polska?
Ujrzysz biały krzyż wycięty,
Hełm, a pod nim piasek święty-
TO JEST POLSKA”  (fragm. inscenizacji)

  • W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu o godz. 10.00 odbędzie się po raz XV-ty Osiedlowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, w którego programie obejrzymy inscenizację słowno-muzyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz posłuchamy pieśni  w wykonaniu zespołów i chórów ze szkół i placówek oświatowych osiedla Nadodrze:
  • Przedszkole nr 25 „Słowiańskie Maluchy” – „Wojenko, wojenko”,
  • Przedszkole nr 77 „Tęczowe siódemki” – „Raduje się serce, raduje się dusza”,
  • Szkoła Podstawowa nr 93 im. Tradycji Orła Białego –„Biały krzyż”,
  • Gimnazjum nr 4 im. Ojca Świętego Jana Pawła II –„Szara piechota”,
  • Szkoła Podstawowa nr 58 im. Wandy Rutkiewicz wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 –„Białe róże”,
  • Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica – „Marsz Pierwszej Brygady”,
  • Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław Śródmieście – „Żeby Polska była Polską” ,
  • połączone chóry Szkoły Podstawowej nr 108 im. Juliana Tuwima i Szkoły Podstawowej nr 76 wykonają pieśń „Warczą karabiny”.

Tradycyjnie, Przegląd ten jest organizowany we współpracy z Radą Osiedla Nadodrze.

            Osiedlowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej nie ma charakteru konkursu, ale ma na celu radosne obchodzenie 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania i świętowania.