Z wizytą w Muzeum Historycznym we Wrocławiu

Klasy trzecie rozpoczęły własnie nowy unit badawczy, którego główna idea brzmi: Znajomość dawnych czasów pozwala nam zrozumieć czasy obecne.


Z tej okazji, w ramach wprowadzenia w temat, wybrali się do Muzeum Historycznego we Wrocławiu. Ten wspaniały budynek skrywa wiele niezwykłych historii, przedmiotów i obrazów, a uczniowie skupili się na temacie: „Jak żyli Wrocławianie 400 lat temu”.
Dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się, jak wyglądało wtedy miasto, czym zajmowali się ludzie, jak wyglądały ich domy, stroje, jak spędzali czas wolny. Dowiedzieli się kilku niezwykłych rzeczy, na przykład tego, że leczono się proszkiem z mumii, a ziemniaki były wtedy egzotyczną rośliną. Trzecioklasiści, jak na uczniów PYP przystało, zadawali mnóstwo pytań i wyszli z muzeum z jeszcze większym głodem wiedzy.
W drodze powrotnej na 3b czekała nie mała niespodzianka. W Rynku uczniowie spotkali prezydenta miasta, pana Sutryka i uwiecznili to spotkanie pamiątkową fotografią.