Zajęcia świetlicowe dla dzieci z Ukrainy

W budynku naszej szkoły będą odbywać się dodatkowe zajęcia dla ukraińskich dzieci. Organizatorem zajęć jest Związek Ukraińców w Polsce Koło we Wrocławiu. Inicjatywa została wsparta przez dyrektora szkoły oraz grono pedagogiczne.


Co trzeba wiedzieć?

 1. Zajęcia będą się odbywać od 16.30 do 18.00 od poniedziałku do piątku.
 2. Zajęcia będą prowadzone przez wolontariuszy ukraińskich i wolontariuszy nauczycieli szkoły.
 3. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7-15 lat.
 4. Zajęcia będą obejmować:
  – zajęcia językowe
  – zajęcia informatyczne
  – zajęcia artystyczne i sportowe
  – zajęcia z pedagogiem

Zajęcia mają na celu oswojenie dzieci z nową rzeczywistością, odciążenie ich od wojennej traumy z wykorzystaniem działań artystycznych, przygotowanie do funkcjonowania w polskiej szkole i we Wrocławiu (poprzez poznawanie miasta, integrowanie z ukraińskimi i polskimi uczniami. Na zajęciach zawsze będzie opiekun polski i ukraiński.

KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY.